Střední průmyslová škola Hronov


Nawiązanie współpracy ze szkołą COP Hronov

Współpraca ze szkołą w Hronowie rozpoczęła się w marcu 1998r., kiedy to delegacja naszej szkoły gościła w szkole w Czechach. W trakcie spotkania nauczyciele mieli okazję zwiedzić szkołę. Następnie obejrzeli miasto, odwiedzili muzeum w Hronowie. Podczas wizyty został rozegrany pierwszy turniej siatkówki pomiędzy nauczycielami obu szkół. W turnieju wzięły udział dwie drużyny z COP Hronov i jedna z naszej szkoły. W reprezentacji naszej szkoły zagrali: Tadeusz Żurawski, Grzegorz Raganowicz, Jerzy Barski, Ireneusz Furtak, Andrzej Stasiak, Arkadiusz Kargol, Jarosław Szeremeta, Genowefa Zaganiacz oraz Agnieszka Nowakowska.

Wyniki turnieju:

 1. COP I Hronov
 2. ZSZ Bielawa
 3. COP II Hronov


Zwiedzanie szkoły

Kolejna wizyta naszych nauczycieli, która odbyła się w miała na celu wymianę doświadczeń oraz ustalenie zakresu dalszej współpracy. Szkołę w Hronowie odwiedziła delegacja w składzie: Teresa Kurzawa, Bogdan Horanin, Grzegorz Raganowicz, Ireneusz Furtak.

Z kolei w dniu 23 marca 2001r. dyrektor szkoły z Hronowa gościł u nas w dniu otwarcia "Szkoły Słonecznej".

11 stycznia 2002r. odbył się już po raz czwarty turniej siatkówki nauczycieli szkół średnich. W tym roku mecze uczestniczyły w nim szkoły z Czech: COP Hronov i Jesenika, nasza szkoła oraz Zespół Szkół Zawodowych z Dzierżoniowa, w sali której to szkoły turniej został rozegrany.

W trakcie turnieju odbyły się mecze półfinałowe pomiędzy: ZSZ Bielawa – COP Hronov 0:2 (16:25, 18:25) i ZSZ Dzierżoniów – Jesenik 0:2 (23:25, 24:26). W meczu o 3 miejsce ZSZ Bielawa pokonał ZSZ Dzierżoniów 2:0 (25:20, 25:23). Natomiast 1 miejsce zajął COP Hronov, który pokonał Jesenik 2:0 (25:15, 25:16).

Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Bielawie wystąpiła w składzie:

 • Tadeusz Żurawski
 • Jerzy Barski
 • Ireneusz Furtak
 • Andrzej Hordyj
 • ks. Krzysztof Pełech
 • Grzegorz Raganowicz
 • Andrzej Stasiak
 • Grzegorz Szymczak

23 kwietnia - reprezentacja nauczycieli naszej szkoły gościła w szkole partnerskiej w Hronowie, gdzie został rozegrany turniej siatkówki pomiędzy szkołami z Hronowa, Jesenika i Bielawy. Zespół Szkół z Bielawy wystąpił w składzie: Ireneusz Rutowicz, Ireneusz Furtak, Grzegorz Błachut, Elżbieta Michalik, Teresa Kurzawa, Grzegorz Szymczak, Andrzej Stasiak, Bartłomiej Świątek, Jerzy Barski.


Poprawiony ( Czwartek, 06 Marzec 2014 13:11 )