BBS Lingen Gewerbliche Farichtungen


Nawiązanie współpracy z Lingen

ZSiPKZ nawiązał współpracę ze szkołami zawodowymi w Lingen w 1993 r. Od tego czasu uczniowie i nauczyciele corocznie spotykają się zarówno w Lingen jak i w Bielawie. Uczniowie poprzez przebywanie ze sobą uczą się nie tylko, co jest ważne dla partnera, lecz również mogą dostrzec to, co ich łączy i dzieli. Rozpoznając wzajemne podobieństwa, nauczą się niwelować uprzedzenia, które oddalają ludzi od siebie. Doświadczenie 20 lat współpracy pokazało, jak szybko młodzi ludzie przejmują stereotypy i jak dużo uczą się uczą poprzez kontakty. Celem naszej współpracy jest wzajemne poznanie, wspólna praca nad projektami, nauka języków, poznawanie kraju sąsiada. Wraz z wymianami uczniowskimi mają miejsce wymiany nauczycieli. Z okazji dwóch już jubileuszy zorganizowano 2 takie wymiany w 2003 i w 2011 roku.


Poprawiony ( Poniedziałek, 18 Sierpień 2014 22:06 )